Rehabilitacja w pediatrii - studia podyplomowe dla fizjoterapeutów

Rehabilitacja w pediatrii to roczne studia podyplomowe o wszechstronnej tematyce pediatrycznej skierowane do fizjoterapeutów / rehabilitantów. Posiadamy już niemal 400 zadowolonych absolwentów, profesjonalnie przygotowanych do pracy z małym pacjentem.

Program studiów obejmuje m.in. zagadnienia:

• Pediatria i neurologia wieku rozwojowego
  • Ocena rozwoju dziecka
  • Metoda Ndt-Bobath w teorii i praktyce
  • INPP - program szkolny integracji odruchów
  • Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Integracja sensoryczna w terapii dziecka
  • Masaż dziecka - kurs bazowy masażu Shantali
  • Terapia mowy w rehabilitacji dziecka
  • Terapia ręki i ocena funkcji ręki wspomagającej AHA
  • Metoda Vojty w terapii dziecka
  • Kompleksowa rehabilitacja dzieci poruszajacych się na wózkach
  • Integracja bilateralna - program szkolny

Uczestnicy studiów podyplomowych Rehabilitacja w pediatrii otrzymają dodatkowo 4 certyfikaty / zaświadczenia potwierdzające zdobytą wiedzę:

• Międzynarodowy Certyfikat Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – I stopnia (basic)
  • Międzynarodowy Certyfikat Holenderskiej Szkoły Masażu Shantala Special Care - w języku polskim i angielskim, poziom podstawowy (basic)
  • Certyfikat „Bilateralna Integracja – program szkolny”- słuchacze otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia uprawniające do pracy z grupą dzieci

Wśród wykładowców znajdują się pasjonaci zawodu, praktycy ciągle poszerzający swoje kompetencje m.in. kierownik studiów Agnieszka Paczkowska, lek. med. Magdalena Inczewska, Tomasz Gulczyński, Jacek Szmalec, Anna Dolczewska-Samela.

Rekrutacja trwa