Kadra dydaktyczna
dr n. społ. Sława Połoczańska-Godek – kosmetolog. Adiunkt w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Od 2020r. pełni funkcję Prorektora ds. wydziałowych we WSEiT. Specjalizuje się w terapii twarzy i promocji zdrowia. Od 2009 r. zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem programów specjalności na kierunku studiów Kosmetologia. Od 1993 r. prowadzi praktykę własną promując koncepcję holistycznej kosmetologii i dynamicznego modelu zdrowia. W jej dorobku naukowym znajduje się m.in. "Neuromasaż. Zdrowie i estetyka twarzy", Wyd. Naukowe WSEIT, Poznań (2021)
Aktywnie uczestniczy w interdyscyplinarnych konferencjach naukowych w dziedzinie zdrowia i kosmetologii, jest autorką i współautorką publikacji w czasopismach naukowych i branżowych.
Jej motto życiowe to słowa Jerzego Vetulani: Kreatywność jest integralną częścią naszej osobowości. Ulubieni autorzy to Zygmunt Bauman, Maciej Siembieda i Wisława Szymborska. W świecie muzyki ceni najbardziej Dianę Krall, Erica Claptona i Dorotę Miśkiewicz.
dr n. o zdr. Agata Mańkowska - fizjoterapeuta oraz kosmetolog. W 2011 roku uzyskała stopień dr n. o zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest typowym praktykiem i na co dzień pracuje w Gabinecie lekarskim SALUS – dr Kasprzak w Poznaniu, gdzie zajmuje się kosmetologią estetyczną i laserami wysokoenergetycznymi. Jej pasja zawodowa związana jest właśnie z laserami. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami kierunków Kosmetologia i Fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej. Prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystywania laseroterapii w kosmetologii oraz stosowania metod fizykoterapeutycznych w medycynie estetycznej i kosmetyce.
Jest autorką i współautorką podręczników akademickich oraz prac naukowych, publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych. Stara się również brać aktywny udział w kongresach, sympozjach naukowych i targach branżowych.
Jak na kobietę i czasy ma chyba nietypowe zainteresowania - lubi fizykę. Lubi stawiać sobie pytania i znajdować potwierdzone informacje. Czas i praca z pacjentami nauczyły ją pokory. Po 30 latach pracy w zawodzie może spokojnie przyznać - „wiem, że nic nie wiem”. Lubi też pracę w ogrodzie i cieszy ją każda roślinka, która budzi się do życia na wiosnę.
dr inż. Joanna Igielska-Kalwat - doktor nauk chemicznych. Główne kierunki jej działalności naukowej i dydaktycznej obejmują analizy ilościowe i jakościowe substancji aktywnych, fizykochemiczne ocenianie substancji aktywnych, pomiar stabilności różnych form fizykochemicznych za pomocą metody wielokrotnego rozpraszania światła, techniką dyfrakcji laserowej oraz za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej, pomiar zdolności antyoksydacyjnej substancji aktywnych, tworzenie receptur form kosmetycznych, kosmetycznych ekstraktów oraz farmaceutycznych, badania in vivo przy użyciu testów TRUE, badanie poziomu nawilżenia oraz elastyczności naskórka, pomiar przeznaskórkowej utraty wody, ilości sebum, głębokości zmarszczek oraz ilości przebarwień, badania aplikacyjne oraz kontrola jakości produktów kosmetycznych oraz kosmeceutycznych, ocena sensoryczna i sensoryczno-hedonistyczna, badania kinetyki
uwalniania substancji aktywnych z emulsji kosmetycznych i produktów farmaceutycznych oraz badanie biodostępności dermalnej substancji aktywnych za pomocą metody zdzierania.
Zawodowo jest wykładowcą w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii, technologiem, trychologiem oraz specjalistą działu badawczego w Laboratorium Symbiosis. Na co dzień zajmuje się badaniami form kosmetycznych. Jej zadaniem jest recepturowanie kosmetyków, potwierdzanie deklaracji marketingowej. Zajmuje się kompleksowymi badaniami kosmetyków potrzebnych do wdrożenia na rynek konsumencki. Dodatkowo jest szkoleniowcem w Biotechnologia.pl oraz recenzentem w międzynarodowych czasopismach naukowych.
W wolnym czasie lubi podróżować, poznawać nowe kultury. Jest zwolennikiem aktywnego spędzania czasu. Ukochanym miejscem jest Nowy York, w którym jest zakochana od dziecka. Na jej bucket list jest podróż do Nepalu.
Jej motto życiowe to słowa Marii Skłodowskiej-Curie: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” oraz myśl Alberta Einsteina: „Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość́ nie istnieje bez przyczyny. Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć.”
mgr Maja Żołądź - podolog, specjalista w zakresie pielęgnacji stóp po zabiegach podochirurgicznych oraz stopy cukrzycowej. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego oraz absolwentka Wyższej Szkoły Pielęgnacji Zdrowia, Urody i Edukacji. W latach 2013-2017 zdobywała doświadczenie z pacjentem diabetologicznym pracując w Poradni Stopy Cukrzycowej w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei. Od wielu lat prowadzi prywatną praktykę w zakresie podologii. Współpracuje z Wielkopolskim Centrum Medycznym Remedium oraz Poradnią Gaja, gdzie świadczy usługi podologiczne. Jest aktywnym promotorem zdrowych stóp w poznańskim środowisku senioralnym. Uczestniczka wielu kongresów, szkoleń z zakresu pielęgnacji i zaopatrzenia ortopedycznego stóp. Od 2020 roku współpracuje z Wyższą Szkolą Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz z Wielkopolska Szkołą Medyczną.
mgr Weronika Ciszak - kosmetolog ze specjalizacją trychologia, dietetyk kliniczny, edukator medyczny diabetologiczny, właściciel gabinetu Belleza Centrum Zdrowia i Kosmetologii, wykładowca w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. K. Milanowskiej w Poznaniu, wykładowca w Global Med Education.
Wolny czas spędza na łonie natury, kocha góry, spacery, relaksuje ją aktywny wypoczynek, nie znosi stagnacji, monotonii i nudy! Ukochana książka to „Mózg na detoksie”. Prywatnie skupia się na rozwoju intelektualnym oraz psychicznym, inspiruje się formami łączonymi w relaksacji poprzez dietoterapię oraz wszelkie formy arteterapii, w tym szczególnie biblioterapię, muzykoterapię oraz malarstwo.
Uwielbia czytać książki naukowe, szczególnie te dotyczące diabetologii, kapilaroskopii, diagnostyki, dietetyki oraz skóry człowieka. Kocha rozwój i bardzo nad nim pracuje. Jej paliwem napędowym są słowa Alberta Einsteina: „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi.”
Należy do ludzi, których praca jest jednocześnie ich hobby, dlatego poświęcenie, nadmiar czasu, czy nadgodziny dla niej nie istnieją. W swojej pracy kocha kontakt z ludźmi, możliwość edukowania studentów oraz rozmowy o subiektywnych odczuciach podczas zabiegu czy terapii w gabinecie. Traktuje swoich klientów jak partnerów, dzięki czemu droga do sukcesu jest gwarantowana. Prawdziwą radość dają jej trudne przypadki, możliwość ich diagnozowania, prowadzenia terapii i odnajdywania drogi do redukcji problemu.
Kocha zarówna zabiegi terapeutyczne w odniesieniu do trychologii, kosmetologii czy dietetyki, jak również specjalistyczne z zakresu upiększania w odniesieniu do makijażu permanentnego, satysfakcje czerpie z radości na twarzach zadowolonych klientów.
Jej bucket jest bardzo długa, ale najważniejsze to Szwajcaria i podróż słynnym czerwonym pociągiem Bernina Express z panoramicznymi oknami przez Alpy, nauka jazdy na koniu i wzięcie udziału w wyprawie konnej do Peru, Gruzji i innych pięknych miejsc, sylwester z rodziną i najbliższymi na ogromnym wycieczkowcu opływającym piękne miejsca oraz nauka płynnej jazdy na nartach.