Porozumienie o współpracy ze szkołą w Turku

28 września 2023 odwiedziła nas grupa 44 uczennic wraz z dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku. W spotkaniu wzięli udział: dyrektor Zespołu Szkół Technicznych mgr inż. Aneta Kurzawa, kierownik szkolenia praktycznego mgr inż. Daniel Kusz, nauczycielka zawodu Emilia Marucha, którą mieliśmy przyjemność poznać przy okazji konkursu makijażu "Fantasy World Make-up - makijaż inspirowany Anime i Mangą" oraz panie nauczycielki Patrycja Sikora (kosmetologia) i Katarzyna Rosiak (fizyka i matematyka).

W spotkaniu ze strony uczelni uczestniczył rektor dr Stefan Szary, prof. WSEiT, dr n. społ. Sława Połoczańska-Godek Prorektor ds. wydziałowych Wydziału Studiów Edukacyjnych w Poznaniu, Ramat Musa przedstawicielka założyciela uczelni, mgr Jagoda Wojczyńska pełnomocnik rektor ds. kształcenia zawodowego na kierunku kosmetologia oraz Joanna Kalisz i Ewa Witczak z działu marketingu.

Uczennice zwiedziły pracownie oraz uczestniczyły w warsztatach z zakresu kosmetologii. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz infuzji tlenowej na twarz oraz skórę owłosioną głowy, a także pokaz nowoczesnej maski led. W pracowniach kosmetologicznych dziewczyny brały udział w pokazie manicure.

Delegacja szkoły zapoznała się ze specjalistycznym wyposażeniem uczelni. Tematem spotkania z władzami uczelni było dostosowanie do potrzeb edukacyjnych ZST w Turku programów i przedmiotów oraz wyposażenia pracowni w nowo powstającej klasie.

Serdecznie dziękujemy za owocne spotkanie oraz podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy naszą uczelnią a Zespołem Szkół Technicznych w Turku.