Zawód fizjoterapeuty stał się w Polsce zawodem regulowanym
Ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty Dz.U. 2015 poz. 1994 określa m.in. jakie warunki należy spełnić, aby wykonywać zawód fizjoterapeuty. Jednym z nich jest ukończenie studiów na kierunku Fizjoterapia, przy czym pełne kompetencje do wykonywania zawodu mają wyłącznie absolwenci studiów magisterskich. Posiadanie jedynie tytuł zawodowego licencjata znacznie ogranicza kompetencje i możliwości zawodowe.
Co to oznacza?
Zgodnie z § 17 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016r. w sprawie warunków prowadzenia studiów, kształcenie na kierunku fizjoterapia będzie prowadzone wyłącznie jako jednolite studia magisterskie.
Osoby, które po 1 października 2017 roku rozpoczną studia fizjoterapeutyczne, będą kształcić się przez 5 lat. Po ukończonych studiach otrzymają tytuł magistra i będą zobowiązane do zdania państwowego egzaminu fizjoterapeutycznego, by zostać wpisanym do Rejestru Fizjoterapeutów i móc podjąć pracę w zawodzie fizjoterapeuty.
Studenci, którzy już teraz studiują na studiach pierwszego stopnia będą kontynuować kształcenie w obecnej formie oraz będą mieli możliwość dokończyć edukację na dwuletnich studiach magisterskich (do 2022 roku).
Wychodząc naprzeciw wymaganiom obecnego rynku pracy Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej dostosowała program jednolitych studiów magisterskich do wymogów współczesnej fizjoterapii.
Absolwenci fizjoterapii we WSEiT będą dysponować obszerną wiedzą medyczno-anatomiczną oraz dużą sprawnością manualną i siłą fizyczną. Wiele godzin ćwiczeń w nowoczesnych pracowniach na terenie Uczelni umożliwi im rozwijanie swojego warsztatu i zgłębianie wiedzy na temat funkcjonowania i możliwości ludzkiego ciała.
Jako jedyna uczelnia przygotowaliśmy program studiów tak, aby nasi studenci już po dwóch latach nauki uzyskali dyplom technika masażysty (po zdaniu państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe). Możliwość zdobycia w trakcie studiów dodatkowych państwowych uprawnień do pracy w zawodzie masażysty to świetna "furtka" do wejścia na rynek pracy jeszcze w czasie nauki. Praca z pacjentem umożliwia nabywanie doświadczenia, a kontynuowanie studiów zdobywanie wiedzy dotyczącej kompleksowej rehabilitacji w różnych dysfunkcjach.
Po ukończonych studiach we WSEiT absolwent fizjoterapii będzie kompetentnym terapeutą z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu oraz terapii manualnej. Zdobędzie wykształcenie i przygotowanie zawodowe – zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia.
Badania naukowców z Oxford University oraz agencji Deloitte pokazało, że w kolejnych dwóch dekadach około 35% obecnie znanych zawodów zniknie, ponieważ ludzie zostaną zastąpieni przez roboty i komputery. Prawdopodobieństwo, że ten sam los spotka fizjoterapeutów wynosi zaledwie 2%. Dlatego studiując fizjoterapię wybierasz zawód z przyszłością!
kończy się możliwość uzupełnienia edukacji
Zajęcia z Integracji sensorycznej
Totalna nowość - jedyna oferta w Polsce
sukcesy naszych studentów cieszą i napawają dumą
15-17 marca 2018r. w Poznaniu
Sympozjum 7-8 kwietnia 2018r. WSEiT Poznań
wystąpienie dr n. med. Adrianny Marii Borowicz
Zarezerwuj termin już dziś.
10 XI 2017 to był wspaniały warsztatowy dzień!
29-30 marca KUL Lublin
dr n. med. Adrianna Borowicz wygłosiłam wykład
kolejny raz we WSEiT
oraz uroczystości nadania imienia Uczelni
artykuł Instytut Mikroekologii
odbyło się dzięki uprzejmości firmy DeguDent
certyfikowane szkolenie
do 15.11 promocyjna cena
warsztat już 27.10.2015r. godz. 17:00
Już 24 października we WSEiTsympozjum FENICE
Pokaz odbędzie się 30 maja br., godz. 9:00 - 13:00
Konferencja przygotowana z myślą o kobietach
godz. 13.30 -14.05 wykład dr Agaty Mańkowskiej