Współpraca z firmami protetycznymi

• rozszerzyliśmy program studiów o program dydaktyczny Akademii Rheina współpracującej ze szkołami w całej Europie. W ramach Akademii Rheina firma Rhein’83 opracowała program dydaktyczny w formie wykładów i szkoleń, dotyczących zastosowań nowoczesnych, precyzyjnych elementów retencyjnych (zatrzasków, zasuw, itp.) do protez zębowych. Eliminują one stosowanie nieestetycznych klamer, poprawiają umocowanie protez w jamie ustnej i znacząco poprawiają komfort ich użytkowania. Studenci będą mogli również wykorzystywać zestawy, które firma przekaże Uczelni do wykonywania prac protetycznych wykraczających poza program nauczania.
  • organizujemy szkolenia z firmą Natrodent, która od 1998 roku jest przedstawicielem technicznym i handlowym wiodących światowych producentów sprzętu, profesjonalnego wyposażenia oraz materiałów dla protetyki dentystycznej oraz stomatologii m.in. AmannGirrbach (systemy CAD/CAM, artykulacja), DDS-Pro (oprogramowanie do wykonawstwa szablonów chirurgicznych z zastosowaniem CT i skanów modeli) oraz drukarek 3D. Strategią Spółki Natrodent Profesjonalne Systemy Protetyczne jest poszukiwanie na rynkach światowych najnowszych technologii i rozwiązań dla stomatologii i branż pokrewnych (protetyki oraz ortodoncji), które z sukcesem udaje się wprowadzić na rynek polski.
  • zapraszamy wykładowców z firmy VITA Zahnfabrik, która jest synonimem pionierskiego ducha i rozwiązań w dziedzinie materiałów stomatologicznych. Systemy ceramiczne, kolornik VITAPAN Classical czy kolornik 3D Master to ikony jakości i niezawodności. Utworzona w 1924 r. firma rodzinna stale wyprzedza swój czas i jest liderem technologicznym. Idee nowego spojrzenia na technikę dentystyczną wielokrotnie były nagradzane międzynarodową nagrodą projektową – Red Dot Design Award – gdzie forma i funkcja muszą być w doskonałej harmonii. Technicy dentystyczni w ponad 150 krajach polegają na materiałach, urządzeniach i wszechstronnych rozwiązaniach firmy z Bad Säckingen. Vita to nie tylko kolorniki, ceramika i linie zębów, to także innowacyjne materiały CAD/CAM, które otwierają drzwi do zupełnie nowych możliwości.